Začínám s Gitem: synchronizace VS Code

Krátce po vyřešení synchronizace Atomu jsem přešel na Visual Studio Code od Microsoftu. Asi abych mohl celý proces zahájit znovu.


Stejně jako v případě Atomu stačí nastavit první počítač, nahrát nastavení do Gitu a do druhého (opět s drobným přenastavením) konfiguraci stáhnout. Rozšíření tentokrát není nezbytně nutné verzovat, VS Code si je zvládne dostahovat a jejich nastavení si vytáhne ze společného souboru settings.json.

Instalace doporučených rozšíření ve Visual Studio Code
Instalace doporučených rozšíření ve Visual Studio Code

Po odladění nastavení je třeba zavřít VS Code a Terminálem prohnat dva příkazy. mv ~/Library/Application\ Support/Code/User/settings.json ~/Sites/ales.net/.vscode soubor přesune do Git repozitáře a ln -s ~/Sites/ales.net/.vscode/settings.json ~/Library/Application\ Support/Code/User vytvoří v původním umístění symbolický odkaz, což je něco jako běžný zástupce. Na dalších počítačích pak stačí stáhnout konfiguraci z Gitu a vytvořit stejný symlink příkazem ln -s ~/Sites/ales.net/.vscode/settings.json ~/Library/Application\ Support/Code/User.


Tím se tedy z repozitáře ales.net stal etalon nastavení jednotlivých projektů (v terminologii VSC se jedná o workspace settings). Nastavení se příkazem ln stává zároveň uživatelským (user settings) a pronese se tak i do ostatních projektů. Je-li třeba odchýlit se od zažitého standardu, lze uživatelské nastavení přebít vlastním (stručnejším) settings.json v konkrétním projektu.


Pomohlo? Tento článek se vztahuje k mým začátkům s Gitem. Bude jich víc.

🤫 Psst! Článek vyšel v roce 2018 a protože řeší technikálie, může už být zastaralý. Berte ho tedy s rezervou.