Vertima: případová studie k redesignu webu

VERTIMA s.r.o. poskytuje kompletní servis v oblasti lešení. Stačí „trubky“? Dodají. Je třeba i zaměřit a smontovat? Může být. Jde o rodinný dům nebo snad sanaci mostu? Není problém.

A to si zaslouží pořádný web

Původní byl však spuštěn roku 2013 a od té doby se na něj moc nesahalo. Tomu odpovídala nejen vizuální podoba, ale také technický dluh v podobě nulové responzivity nebo použití – dnes již mrtvého – Flashe. Již kombinace těchto dvou nedostatků vedla k mobilní verzi webu, která byla přinejmenším nepříjemná.

Primární cíle redesignu

Prvním krokem na společné cestě za novou webovou prezentací tedy bylo vytyčení nejdůležitějších bodů, které bude třeba vyřešit.

Jasná CTA: Návštěvníkovi je třeba ukázat, co se od něj čeká a dovést ho k tomu.

Responzivita: Web, který se dnes neumí přeskládat na mobilu, jakoby nebyl. Tady jen musíme dohnat dobu.

Optimalizace rychlosti: Stěžejním prvkem webu bude i nadále galerie s haldou fotek. To bude třeba řešit velmi opatrně.

Optimalizace pro vyhledávače (i uživatele): Zjednodušíme strukturu obsahu a nepodstatné informace prostě vypustíme.

A pár dalších drobností…

Na takovém zadání už se dá postavit solidní web. 👇

Náhled nové podoby firemního webu Vertima.

To je super, ale…

Ale co by to bylo za seznam cílů, kdybychom ho ve finále ještě neproškrtali!

Jasná CTA: Hlavní důraz je nově kladen na přímý kontakt, především telefon. Formulářům a dotazníkům se vyhýbáme obloukem.

Responzivita: Vypekl Vás dodavatel lešení. Vy však stojíte na stavbě a potřebujete proto nastalou situaci vyřešit z mobilu? Nyní Vám v tom již web Vertimy nebude bránit, ba naopak.

Optimalizace rychlosti: Aby si uživatel neprošustroval data, jsou fotky optimalizovány jak do vlastní velikosti, tak do způsobu načítání. Dokud k nim tedy uživatel nedojde cíleně, stahovat se nebudou.

Optimalizace pro vyhledávače (i uživatele): Podstránky typu http://vertima.cz/index.php?id=conabizime mají utrum. Nový web je jednostránkový a jednotlivé sekce fungují formou kotev: https://vertima.cz/#o-nas. Lepší adresa, což? A všimli jste si v ukázce původních adres protokolu HTTP? Nově je vynucené přesměrování na zabezpečenou verzi.

A pár dalších drobností: Ale drobnosti tvoří celek. Nejsnazší je zde přejít do řeči čísel. Test od Googlu pod položkou Best Practices skrývá hlavně bezpečnostní a technické požadavky na web, pod SEO je pak hodnocena optimalizace pro prohlížeče i responzivita. A v obou bodech válíme.

Snímek obrazovky znázorňující původní a nový výsledek v testu Google.
Čísla z testu Google Lighthouse mluví jasně, nová verze má razantně lepší skóre

To je příběh jednoho firemního webu

S podobnými problémy se ovšem setkávají i ostatní, možná i ten Váš. Můžeme se na něj společně podívat, stačí se ozvat.

Koukněme na zoubek vašemu projektu

Stačí vyplnit rychlý formulář nebo mi informace pinkněte přímo na mail krejci@ales.net. Ozvu se a projdeme to společně.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem reakce na vaši poptávku. Souhlas můžete kdykoliv odvolat.