Zpět k RSS: Things jako náhrada čtečky, Pocketu i záložek

Nešlo o předsevzetí, ale plus mínus s Novým rokem jsem místo sociálních sítí opět začal používat RSS. Pokus se osvědčil a díky zmiňované filtraci se mi před oči dostane opravdu jen to, co stojí alespoň za proklik. Ke „zpracování“ tak mám přibližně 10–15 článků denně.

Proklatě málo? Velký podíl na tom má, že už nečtu zprávy, protože to prostě nezvládám. Ne že bych neměl čas, ale asi mám nějakou poruchu, která mi nedovolí přečíst méně, než úplně všechno. Takže v duchu mantry Řešíš píčoviny, protože čteš sračky radši nečtu nic. Akorát ten Pocket nepoužívám a všechno čtení rvu do Things. Kolem tohohle místa se totiž stejně točí všechen můj čas za klávesnicí.


Původně jsem si každé ráno vyklikával novinky z Inoreaderu, něco přečetl a zbytek ručně házel do Things na později. Ve finále jsem tak měl dvě čtecí fronty a navíc pálil čas činností, která neměla žádný přínos. Nutkání optimalizovat každou blbost mě dovedlo k dalšímu zjednodušení celého „čtecího procesu“.

Inoreader byl degradován na službu na pozadí a už do něj vůbec nelezu. Umí totiž posílat všechny nové články – respektive jen ty, které prošly filtry – na vybraný mail. Things zase zvládnou tvořit nové položky na základě mailů přijatých… a tím se dostáváme ke zlatému hřebu večera.

Things jako automatizovaná čtecí fronta.

Z inboxu, který jsem pro nic jiného stejně nepoužíval, se tak stalo místo pro všechny internetové odkazy ke zpracování. Ať již sebrané ručně nebo automaticky shrábnuté čtečkou. Odtud si je mohu připnout na večer, přihodit k nim rychlou poznámku nebo rovnou roztřídit do relevantních projektů.

Akorát teda až jednou skončí vývoj Things, tak budu v hajzlu.